اسفند, ۱۳۹۸ بدون نظر دسته‌بندی نشده

 سنگ کف ساختمان

در بیشتر خانه های ایرانی از سنگ برای کف ساختمان استفاده شده است و با کثیفی سنگ کف ساختمان سوال پیش خواهد آمد که برای براق کردن سنگ کف ساختمان از چه مواردی استفاده کنیم تا پاک شود، با ما همراه باشید تا پاسخ سوال خود را بیابید.

براق کردن سنگ کف ساختمان

قبل از براق کردن سنگی که در کف خانه و ساختمان است باید ببینید که نوع سنگ کف ساختمان شما از چه جنسی است چرا که جنس سنگ ها یکی نیست و هر کدام دارای ویژگی های خاص خود هستند که باید از یک شوینده ویژه برای هر جنس سنگ استفاده استفاده شود.اگر برای براق کردن از شوینده مناسب استفاده نکنید باید منتظر خسارت باشید زیرا هر سنگ نسبت به مواد شوینده اثری خاص از خود نشان خواهد داد.استفاده از یک شوینده مناسب برای برق انداختن سنگ های کف ساختمان ضروری است که باید رعایت شود.بعضی خانم های خانه دارد براق سازی سنگ را کاری راحت دیده و با به کار بردن جوهرنمک برای برق انداختن سنگ ها باعث تخریب سنگ شده و سنگی که برای کف استفاده شده نه تنها باعث زیبایی خانه نیست بلکه جلوه ی بدی را به خانه خواهد داد.معمولا شوینده های که قابل برای سنگ کف ساختمان هستند که شوینده ای مخصوص باشند، شوینده های که نتیجه آزمایش های متعدد بوده و از فیلترهای متفاوتی گذشته و از نظر سطح کیفی ارزیابی شده است.شوینده های مخصوص سنگ کف با فرمولاسیون خاصی تولید شده تا به سنگ آسیب نزند. PH یک فاکتور مهم در شوینده های صنعتی است که باعث صدمه و کثیف شدن سنگ است که در شوینده های مورد استفاده برای سنگ کف باید رعایت شود.پس برای براق سازی سنگ کف یک شوینده مناسب را تهیه کنید تا اثر مثبتی را ببینید.

براق کردن سنگ کف ساختمان

مراحل متفاوت براق سازی سنگ ساختمان چیست؟

برای براق سازی سنگ باید مراحل متفاوتی را به ترتیب انجام داد که ما در ادامه مراحل را به ترتیب برای شما توضیح خواهیم داد تا در حین براق سازی به هر یک از موارد گفته شده توجه کنید و مطابق ترتیبات عمل کنید.قبل از پرداختن و شرح مراحل براق سازی باید بدانید که مراحل براق سازی به زمان و صرف انرژی احتیاج دارد و برای به دست آوردن نتیجه مطلوب باید برخی مراحل را چند بار تکرار کنید. همچنین بعضی از لکه ها نیاز به مهارت دارند و باید توسط سنگساب یا کفساب انجام شوند.

  • مرحله اول

نخستین مرحله باید یک سطل پر آب را آماده کنید. آب سطل نباید داغ باشد چون اگر بخواهید از شوینده استفاده کنید خاصیت مواد شوینده با آب داغ از بین خواهد رفت چون شوینده ها آنزیم دارند و آنزیم ها در دمای بالا فعالیت نخواهند کرد یا به عبارتی عملکرد آنزیم ها خنثی خواهد شد.

  • مرحله دوم

مواد شوینده را در آب سرد ریخته و مخلوط کنید. توجه داشته باشید که مقدار آب و مواد شوینده برای انجام کار کافی باشد.

  • مرحله سوم

حالا که محلول شما آماده شده است بخش های مختلف سنگ کف ساختمان بریزید و با تی سطح سنگ را تمیز کنید. سطح تمامی سنگ های کف را محلول بریزید و تمیز کنید چون ممکن است جرم و کثیفی سطح سنگ دیده نشود و با ریختن محلول اثرات چرک و کثیفی مشخص شود.

  • مرحله چهارم

حال با یک سطل آب زمین را پاک کنید. ( کف را شستشو دهید. ) به وسیله تی سطح سنگ را از کف تمیز کنید. کف آب که شسته شود خواهید دید که جرم از روی سنگ پاک شده و کف بسیار تمیزتر از قبل شده است.

  • مرحله پنجم

عملکرد استفاده از شوینده و تمیز کردن نیازمند زمان است یعنی باید زمان طی شود تا بتوانید شاهد نتیجه کار باشید. در فاصله گفته شده اجازه ندهید که افراد در قسمت شسته شده تردد کنند تا دوباره سنگ ها کثیف نشوند.روش و مراحل گفته شده مراحل براق سازی به صورت خانگی بوده و ممکن است نشود خیلی سنگ کف را تمیز کرد.

ایرادات روش خانگی براق سازی سنگ کف

از جمله ایراداتی که به روش خانگی براق سازی سنگ کف وارد است از بین نرفتن بعضی اثرات و خراش های روی سنگ بوده که باید با استفاده از دستمال لک ها را پاک کرد تا مراحل براق سازی سنگ کف ساختمان کامل شود.به همین دلیل یک دستما نمدی که آغشته به مواد شوینده شده را بردارید و سنگ کف را با آن تمیز کنید.برای تمیز کردن دستمال را فقط به شکل خطی حرکت داده تا آلودگی منتشر نشود و کثیفی پخش نشود. استفاده از یک دستمال نمدی به خوبی سطح سنگ کف را برق انداخته و تمیز خواهد کرد.

ایرادات روش خانگی براق سازی سنگ کف

کفسابی و برق انداختن سنگ کف

کفسابی کاری است که با کمک دستگاه های برقی انجام خواهد شد و با سایش سطح همراه است که باعث نابودی ناهمواری و در نتیجه براق شدن سطح سنگ خواهد شد.معمولا کفسابی که موجب براق شدن سطوح است به کفسابی ایتالیایی مشهور است. علت نامگذاری براق شدن سنگ با کفسابی لقمه های دستگاه بوده که ساخته شده کشور ایتالیا است.در کفسابی سطح هموار شده و شما دیگر اثرات لکه، خراش و ناصافی را نخواهید دید. کفسابی یک کار تخصصی است و باید توسط متخصصان حرفه ای انجام شود.اگر دوست دارید که برای براق سازی سنگ کف از کفسابی کمک بگیرید پس حتما یک گروه حرفه ای را برای کفسابی استخدام کنید. یک کفساب حرفه ای کف خانه ی شما را به خوبی برق خواهد انداخت پس هر اندازه برای یک کفساب حرفه ای هزینه کنید ارزشش را دارد.

نکاتی برای براق سازی سنگ کف ساختمان

  • هرگز از مواد اسیدی برای پاک کردن سطح سنگ استفاده نکنید زیرا باعث صدمه به سطح سنگ خواهد شد.
  • از ابزار مناسب برای براق کردن استفاده کنید تا به سنگ آسیب نزنید. مثلا استفاده از برس های سخت همچون مواد اسیدی موجب صدمه زدن به سنگ است.
  • برای پاک کردن بعضی سنگ ها حتما از پارچه میکروفایبر استفاده کنید زیرا به خوبی سلامت و زیبایی سنگ را حفظ خواهد کرد.

حال که با موارد گفته شده آشنا شدید در صورت انجام هر کدام از موارد خواهید دید که سنگ کف ساختمان دیگر آسیبی نخواهد دید.

اصولی ترین روش براق سازی سنگ

 

اصولی ترین روش براق سازی سنگ

راه های مختلفی برای براق سازی سنگ هست که اصولی ترین روش ، روش لایه برداری با دستگاه مخصوص کفسابی است. در کفسابی با استفاده از موادهای براق کننده، نانو و پولیش به خوبی لایه برداری انجام خواهد شد.زمانی که لایه سطح سنگ برداشته شود همه ی جرم و ناهمواری از بین رفته و سنگ درخشان و براق خواهد شد. البته در صورتی که جنس سنگ، جنس خوبی باشد دیگر لازم نیست از پولیش برای براق سازی سنگ استفاده شود.