اسفند, ۱۳۹۸ بدون نظر دسته‌بندی نشده

 نماشویی با طناب، نماشویی با داربست

نماشویی با طناب یا داربست یک روش ساده برای تمیز کردن نماهای ساختمان است که امروزه بسیار طرفدار دارد زیرا با نماشویی، نمای کثیف به راحتی تمیز خواهد شد.

کاربرد نماشویی در همه جای ایران

نماشویی با طناب یا داربست فرقی ندارد که نمای ساختمان شما شیشه، کامپوزیت یا سنگ باشد در هر صورت اگر نمای ساختمان کثیف شود شما باید نما را بشورید.نما با آب خالی شسته نخواهد شد بلکه باید از مواد شوینده مخصوص برای شستشو استفاده کرد.

نماشویی با طناب، نماشویی با داربست

انجام نماشویی با طناب چگونه است؟

یکی از بهترین خدمات نماشویی، نماشویی با طناب است زیرا بهترین حالت را در خدمات نماشویی دارد. نمای همه ی ساختمان ها در طول زمان به دلیل عوامل مختلفی مثل آلودگی، باران های اسیدی و غیره تغییر خواهد کرد.پاک کردن و شستن نما با کمک طناب از راه های پرطرفدار نماشویی است که به خوبی نما تمیز خواهد شد.

استفاده از ابزارآلات در نماشویی بستگی به جنس نما دارد و هر نما وسایل مخصوص خود را برای شستشو لازم دارد. نماشویی با طناب یک روش نماشویی برای زمانی است که نماشویی با داربست امکان پذیر نباشد.نماشویی با طناب در مقایسه با نماشویی با داربست هزینه و حتی دردسر کمتری را دارد. ( زیرا بستن داربست برای اطرافیان مزاحمت ایجاد خواهد کرد. )تنها نکته و مهمترین نکته ای که باید در مورد نماشویی با طناب در نظر بگیرید داشتن تجربه فرد نماشوی است زیرا نماشویی از مشاغل حساس جامعه است.همچنین شستشوی نما با طناب زمان کمی را برای انجام کار لازم دارد و به خاطر همین طرفداران زیادی را دارد. نماشویی با طناب در کشورمان بیشتر در کلان شهرهای چون تهران، اصفهان و کرج مورد استفاده است.

نماشویی با داربست یک روش سنتی است

نماشویی با داربست از روش های سنتی بوده که هنوز هم پرکاربرد است. همان طور که از اسم نماشویی با داربست معلوم است برای شستن نما شما به داربست نیاز دارید.شستشوی نما با کمک داربست فقط برای ساختمان های کم ارتفاع کاربرد دارد یعنی برای ساختمان های که دارای طبقات زیاد و مرتفع هستند باید از سایر روش ها استفاده کرد.نماشویی با داربست باید توسط افراد متخصص انجام شود تا با تسلط خود نمای ساختمان را از کثیفی پاک کند. استفاده از داربست برای شستشوی نما باعث فراهم آوردن محیطی امن برای نماشور است که باعث تمیزی بهتر نما خواهد بود.

نماشویی با داربست یک روش سنتی است

راه های مختلف شستشوی نما با در ساختمان ها

قبل از پرداختن به راه های مختلف شستشوی نمای ساختمان باید گفت که نماشویی در هر روشی که باشد باید به دست اشخاص متخصص و باتجربه سپرده شود تا فرد بداند برای شستشوی نما با توجه به روشی که در نظر دارد باید از چه وسایلی استفاده کند.

انواع روش های نماشویی موارد زیر هستند.

  • نماشویی با طناب

در شستشوی نما با طناب نماشو از طنابی مخصوص که راپل نام دارد استفاده خواهد کرد. ( راپل طنابی است که با طناب های عادی فرق دارد و بسیار محکم و مقاوم است. ) نماشویی با طناب یک روش راحت و ارزان است که در بیشتر نماها کاربرد دارد.

  • نماشویی با داربست

در نماشویی با داربست باید داربست روی نمای ساختمان نصب شود و اشخاص نماشوی شستشو را شروع کنند. نماشویی با داربست به صرفه نیست زیرا هزینه بالای را دارد اما شخص نماشوی از امنیت زیادی در انجام کار برخوردار است.

  • پیچ و رولپلاک نما

بیشتر ساختمان های امروزی از سنگ ساخته شده و سنگ های که در طول زمان دچار صدمه شده اند نیاز به ترمیم دارند. روش پیچ و رولپلاک نما علاوه بر ترمیم سنگ، نما سنگ را نیز شستشو خواهند داد.

  • شستشو نما با واترجت

به طور کلی ما دو نوع واترجت برای استفاده داریم. واترجت تک فاز و واترجت سه فاز که هر دو در نماشویی کاربرد دارند.فشار پمپ واترجت بسیار زیاد است طوری که بدن را سوراخ خواهد کرد بنابراین در شستشوی نما با استفاده از واترجت باید احتیاط شود. فقط کافیست که نمای ساختمان را با مواد شوینده مخصوص کف بزنید و بعد با فشار آبی که از واترجت خارج شده نما را بشورید.آب از داخل پمپ واترجت به درون شیلنگ ریخته و از شیلنگ خارج خواهد شد و بدین ترتیب نماشو قادر به شستن نما با واترجت است.در ضمن شستشوی نمای ساختمان با طناب ممکن است با نام های چون نماشویی با راپل و بندبازی نیز معروف باشد. در هر صورت هر دو همان شستشوی نما با طناب هستند که البته راپل بیشتر برای سنگ های تراورتن کاربرد دارد و در بندبازی توسط فرد بندباز شستشوی نما صورت خواهد گرفت.

راه های مختلف شستشوی نما با در ساختمان ها

انواع نماهای به کار رفته در ساختمان ها

به طور کلی نمای ساختمان به چهار دسته سنگ، سیمان، شیشه و کامپوزیت تقسیم شده است که شستشوی هر کدام از نماها را با کمک واترجت برای شما به طور جداگانه توضیح داده ایم.

  • نمای سنگ

بهتر است در شستشوی نمای سنگی از واترجت استفاده کرد زیرا سنگ ها آلودگی را جذب خواهند کرد و استفاده از واترجت بدون نیاز به مواد شوینده و تکنیک شستشو، شستشوی نمای سنگی را به راحتی امکان پذیر خواهد کرد.

  • نمای سیمان

ساختمان های که دارای نمای سیمانی هستند نیز با کمک واترجت قوی باید تمیز شوند چون درون سیمان خللی وجود دارد و به راحتی کثیفی از بین نخواهد رفت.

  • نمای شیشه

معمولا ساختمان های که از شیشه به عنوان نما به کار برده شده تنها شیشه ای نیستند بلکه ترکیبی از سایر نماها هستند.برای پاک کردن نمای شیشه ای بتر است با مواد شوینده ای چون ریکا کف داده شود و بعد با واترجت شسته شود.

  • نمای کامپوزیت

نمای کامپوزیت نیز مانند نمای شیشه باید شسته شود.

انجام نماشویی در تهران چگونه است؟

نماشویی در تهران عموما با استفاده از طناب بوده اما برای هر جنس نما روش نماشویی فرق خواهد داشت.

انجام نماشویی در تهران چگونه است؟

مثلا اگر نمای ساختمان از جنس آجر است باید از واترجت استفاده کرد تا همه ی آلودگی از نمای ساختمان پاک شود یا اگر نمای ساختمان از کامپوزیت باشد چون نما دارای ساختار خاصی است بهتر است از طی برای شستشوی نما استفاده کنید چرا که استفاده از دستگاهی چون واترجت باعث نفوذ آب در حین نماشویی به درون کامپوزیت خواهد شد.

حرف پایانی در رابطه با نماشویی

در مورد نماشویی باید گفت از هر روشی که برای نماشویی ساختمان استفاده کرده اید چه نماشویی با طناب و چه نماشویی با داربست یا سایر روش ها باید در شستشوی نما دقت کنید تا آلودگی نما پاک شود.نماشویی اگر به صورت تکنیکی و دقیق انجام شود باعث زیبایی شهر خواهد شد و بسیار لذت بخش است.