...

نماشویی

نماشویی با توجه به نیاز گسترده جامعه پاک به زیباسازی های گسترده ای که در سطح کلان شهرها وجود دارد امروزه نماشویی یکی از اصلی ترین برنامه های وزارت شهر و شهرسازی میبباشد و شهرداری های هر منطقه و هر محله از شهرها و استانها نیز نماشویی ساختمان های دولتی، معابر، پل های عابر پیاده، فشاهای سبز و برج های اداری را در راس کارهای زیباسازی شهر می دانند.

تعریف نماشویی

به شستشو و پاکسازی فضای بیرونی یک ساختمان چه از نوع مسکونی و یا اداری و تفریحی همراه با آب فشار قوی جهت از بین بردن آلاینده ها، دودها، خاک ها و سایر کثیفی ها به گونه ای که نمای آن بنای مسکونی یا اداری عاری از هرگونه کثیفی گردد و مثل این باشد که هر شخصی از دور آن را ببیند فکر کند ساختمان نوساز می باشد.

به عبارت بهتر نماشویی همراه با تمیز کردن شیشه ها و سایر قسمت های نماها و سازه های شهری می باشد.

نمای ساختمان در اغلب موارد میتواند شامل مصالح گوناگونی از جمله سازه های اصلی نما، قسمتی از طراحی معماری نما یا همانند پنجره ها به عنوان عنصرهای تامین نوردهی ساختمان ها می باشند.

نماشویی

نماشویی ساختمان ها می تواند به دو نوع انجام پذیرد:

  • به صورت دستی همراه با طی و ابر ((که در گذشته انجام میشد))
  • از طریق ابزارهای شستشو((که امروزه توسط فناوری های جدیدی به صورت مکانیزه عمل نماشویی انجام میپذیرد))

نماشویی یا همان شستشوی نمای یک ساختمان، سهم عمده ای در زیباسازی و آراستگی های محیطی دارد. از دیدگاه زیباشناختی هرچقدر فضای خارجی و بیرونی یک سازه یا یک ساختمان تمیزتر و پاکتر باشد، از نظر جذابیت مخاطبین زیادی را به خود جذب خواهد کرد.

همانطور که میدانید بدلیل آلودگی های آب و هوایی و وجود باران های اسیدی و کثیف، با گذشت زمان لایه ای از مواد اسیدی و خورنده روی سطح ساختمان جمع شده و باعث بدمنظر شدن آن میگردد.

جنس لایه ای خورنده بر روی سطوح ساختمان ترکیبی از اکسید نیتروژن، اکسید سولفور،اسیدهای نیتریک و کربنیک و غیره  می باشدکه اگر به موقع به داد ساختمان نرسیم علاوه بر زشت شدن نمای ساختمان، با وارد شدن این مواد به عمق لایه های زیرین سبب از بین رفتن و پوسیدگی تدریجی نما خواهد شد.

نماشویی علاوه بر از بین بردن این مواد و آلودگی ها باعث زیباتر شدن ساختمان و نقش عمده ای در عمر و دوام سازه و ساختمان خواهد شد.

شرکت کفسابی تهرانی با توجه به تجربه سالیان در حوزه نماشویی همواره در جهت خدمت رسانی و زیباسازی نمای ساختمان شما قدم برداشته و با تضمین ارائه خدمات همواره لبخند رضایت را بر لبان مشتریان و مخاطبین می نشاند.

نماشویی

نحوه قراردادهای نماشویی

نکته ای که حائز اهمیت بوده قراردادهای خدمات نماشویی ساختمان ها بوده به گونه ای که از دریافت نقدی گرفته تا مناقصه های رسمی.

شرکت کفسابی و نماشویی تهرانی آمادگی خود را همواره جهت شرکت در مناقصه های ساختمان های عظیم اعلام نموده است و نمونه کارهای دولتی و یا خصوصی بزرگ نیز در پرونده و رزومه های کاری ما وجود داشته و قابل ارائه به مشتریان می باشد.

نماشویی بر اساس عرفی که در میان کفساب ها وجود دارد شامل یکسری از مقررات کاری بوده و حتماً مجوزهای لازم برای اینکار نیز باید مورد تایید ارگانهای مربوطه باشد.

نوع روش کار، تجهیزات و تعهد در جبران خسارت های احتمالی در پروژه های مختلف متغیر و متفاوت می باشد.

همانطور که پیشتر گفتیم نماشویی به دو روش دستی و واترجت (آب فشار قوی) انجام میپذیرد ( اصولاً برای نماهایی که از جنس سنگی می باشد از دستگاههی واتر جت نیز استفاده میگردد.

پس باید دانست که نماشویی با توجه به نوع و جنس نما متفاوت می باشد.

بطور مثال نماشویی در نماهای کامپوزیت با نماهایی که از سیمان تشکیل شده اند متفاوت است، همچنین برای نماشویی ساختمان های آجری و سنگ تیشه ای یا بادبر باید از سندبلاست استفاده شود.

نماشویی توسط دسترسی با طناب یکی از شیوه هایی است که حدوداً ۱۶ تا ۱۸ سال در ایران انجام میشود و بسته به نوع نما متفاوت می باشد و سابق بر این نیز استفاده از داربست و راپل مرسوم بوده که با توجه به خطرناک بودن و هزینه بالای اجاره داربست این کار مقرون به صرفه نبوده و دیگر کسی از آن روش استفاده نمی کند.

نماشویی

ابزارهای لازم برای نماشویی

  • کرباس و پارچه آستری

در گذشته جهت پاک کردن شیشه ها و از بین بردن کثیفی ها و خاک نما از کرباس خیس و یا پارچه آستری استفاده میکردند ولی امروزه جهت تاثیر بیشتر و پاکیزگی بیشتر نما از پارچه های نانو جهت نماشویی استفاده میگردد.

  • ابر و تی

از نام  ابر مشخص است که ابرهای نانو نیز آب های کثیف باقی مانده را جذب خود کرده و برای لکه نماندن تی هایی همراه با تیغه های لاستیکی که مجهز هستند از روی سطوح شیشه پاک میشود.

  • مواد شوینده نانو

البته در روشهای سنتی مواد شیمیایی حاوی مقدار زیادی صابون، مایع ظرفشویی، شیشه پاک کن های خانگی، تری سدیم فسفات و نمک را شامل میشد ولی امروزه شوینده های نانو نیز جایگزین بهتری برای لکه زدایی و چربی زدایی می باشد.

ناگفته نماند حتی از ضد یخ نیز برای جلوگیری از یخ زدگی محلول ها در زمستان بر روی شیشه ها استفاده میگردد، که این امر در مناطق گرمسیر نیز به دلیل تبخیر آب روی شیشه با کامپوزیت نما، نماشویی آن با تی بسیار راحتتر انجام میپذیرد.

  • برس پاشش آب

آب خالص مورد استفاده نیز از طریق منبع که توسط یک وسیله نقلیه تامین میشود از طریق روشهای فیلتراسیون نیز در محل پروژه و ساختمان نیز آبرسانی و تولید میگردد.

با پاشش و فشارقوی (واترجت) آب خالص بر روی سطوح شیشه و در جهت سایش برس  نیز کثیفی ها و گردو خاک ها از سطوح شیشه کنده شده و نماشویی با توجه به خالص بودن آب و قطبی بودن و یونیزه شده توسط منبع تامین آب مواد معدنی بر روسی سطوح را یافته و کثیفی هار از سطوح جدا میکند.

و در پایان مرحله آبکشی با توجه به خالص بودن آب لکه ای بر روی سطوح نمی نشیند و پس از خشک شدن سطحی یکنواخت و پاک بوجود می آورد.

نماشویی

ما جزو بهترین کفسابی در کشور هستیم باقیمت های  مناسب انجام میدهیم:

نماشویی

نماشویی کامپوزیت

نماشویی ساختمان

کفسابی ساختمان

خدمات کفسابی در تهران

کفسابی در تهران

قیمت کفسابی

خدمات کفسابی ساختمان

سنگسابی ساختمان

سنگسابی چیست

خدمات نماشویی ساختمان در تهران

کفسابی ساختمان چیست

کفسابی ساختمان در تهران

سنگسابی

کفسابی

کفسابی پله چیست ؟